10 października 2014

Literki na ścianie?

Brak komentarzy:
 
Literki na ścianie są modną i efektowną ozdobą pokoju dziecięcego. Możemy spotkać literki drewniane, materiałowe, naklejki. Wszystkie te opcje przemieliła moja szufladka, kiedy urządzałam kącik dla naszego syna. Największym problemem dla mnie jest to, że nie lubię zbyt "dziurawić" ścian, umieszczać czegoś na stałe, ponieważ mam tendencje do częstych przemeblowań ;) Lubię kiedy mam dużo możliwości. Ostatecznie tak dopracowałam kącik dla dziecka, że nie kusiło mnie do tej pory go przemeblowywać. Okazał się wygodny i funkcjonalny. Cieszy mnie to bardzo. Jeśli chodzi jednak o literki na ścianie to zrezygnowałam z nich na rzecz innych literek, wykonanych własnoręcznie (wspólnie z Ł.). 

Tak jak napisałam, nie lubię się "wiązać" z dekoracjami na stale. Wykorzystałam zatem farbki witrażowe. Postanowiłam, że nakleimy je na wysokiej, wąskiej szafce na ubrania. Do kompletu z tych samych farbek Ł. stworzył rysunki smerfów, które nakleiliśmy na łóżeczku. Takie rysunki same trzymają się gładkich powierzchni, dlatego można je w każdym momencie odkleić. Może macie podobny problem i nasz pomysł okaże się dobrym rozwiązaniem.


Tak to wygląda na mojej szafce. Jak wykonać takie literki? Najpierw wybieramy w wordzie podobającą nam się czcionkę, wpisujemy imię dziecka drukowanymi literami i powiększamy czcionkę tak, aby każda literka zajmowała jedną kartkę A4 (chyba, że wolicie mniejsze). Drukujemy i wkładamy każdą kartkę do foliowej koszulki. Czarną farbką witrażową obrysowujemy krawędzie, kolorowymi wypełniamy literki. Pozostawiamy do wyschnięcia co najmniej przez dobę. Po wyschnięciu odklejamy literki z folii i przyklejamy do gładkiej, czystej powierzchni. 

Możecie też kupić gotowe drewniane lub materiałowe literki, na allegro jest mnóstwo wykonawców. Poniżej kilka inspiracji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz